CHODECKÁ SEKCIA

ZÁPIS Z CHODECKEJ SEKCIE, ŠTRBSKÉ PLESO 25.10.2017


ŠTRBSKÉ PLESO 25. októbra 2017 (SAZ - GABRIEL BOGDÁNYI)

Po sekcii behov, ktorá rokovala pred necelými dvoma týždňami v Banskej Bystrici, a skokov, ktorá mala svoje zasadnutie minulý víkend, hodnotili uplynulú sezónu aj ďalšie dve sekcie - šprintérska a chodecká.

Kým prvá mala vďaka Jánovi Volkovi dôvod na pozitívne, druhá rozoberala najmä nezvyčajne neúspešný rok, ktorý výrazne ovplyvnila súťažná absencia olympijského víťaza a majstra sveta Mateja Tótha (okrem M-SR na 20 km v Borskom Mikuláši pre dočasný dištanc už nesúťažil), materské povinnosti Márie Gálikovej a dva nečakané konce keriér v prípade Antona Kučmína a Martina Tišťana.

Na rokovaní sekcie šprintov, ktorej súčasť boli aj oponentúry tréningových plánov, sa jej šéf Tomáš Benko poďakoval všetkým trénerom za ich svedomitú a obetavú prácu počas celej sezóny. Vyzdvihol fakt, že v roku 2017 sa stala najúspešnejšou sekciou vďaka Jánovi Volkovi a jeho realizačnému tímu na čele s trénerským duom Naďa Bendová - Róbert Kresťanko.

"Vyhodnotili sme výsledky šprintérov na domácich šampionátoch i medzinárodných podujatiach, opatrenia, ktoré mali pomôcť rozvoju našej sekcie v roku 2017 vrátane reprezentačný zrazov štafiet v rámci projektu Štafety," informoval Tomáš Benko.

V rámci koncepcie reprezentácie na rok 2018 šéftréner Martin Pupiš a šéftréneri mládeže Martin Illéš a Milan Laurenčík informovali o limitoch na budúcoročné vrcholné podujatia a predstavili reprezentačné tímy pre rok 2018.

Chodecká sekcia sa zaoberala vytvorením novej koncepcie podpory tejto disciplíny, ktorá momentálne prežíva krízu. Na MS v Londýne štartoval v súťažiach mužov iba jediný chodec, čo sa na predošlých MS nikdy v histórii nestalo.

"Vyhodnotili sme nie príliš vydarenú sezónu z pohľadu reprezentácie na všetkých vrcholných podujatiach a v diskusii sme sa snažili rozobrať hlavné príčiny neúspechu," informoval šéftréner chodeckej reprezentácie Matej Spišiak. "Samozrejme, vyzdvihli sme svetlé momenty a hľadali sme kľúč, ako sa v čo najkratšej dobe vrátiť na pozície z minulosti. Zaoberali sme sa takisto prípravou novej sezóny, schválili sme predbežne limity na vrcholné podujatia, nominačné kritériá, termínovú listinu a kandidátov pre účasť na kľúčových podujatiach roka."

Článok prevzatý z webu atletikasvk.sk